Co się dzieje w górach?

Jeżeli urlop, to tylko morze. W zdecydowanej większości Polacy mają takie myśli. Nie można zapominać o tym, że w Polsce jest taki region, który jest piękny nie tylko zimą, ale również wiosną, latem oraz jesienią. Pamiętajmy o tym, że mamy pod ręką piękne góry! Szczyty górskie, gdzie można spędzić wyjątkowe chwile są niezwykle urokliwe, dzięki czemu można w nich odpocząć i poczuć się wyjątkowo klimatycznie. Jeżeli ktoś chciałby poznać ciekawe książki, jakie opowiadają o górach, to Beata Sabała-Zielińska ma kilka propozycji w swoim dorobku literackim. Jest nią książka chociażby pt. Pięć stawów. Dom bez adresu ze strony www.taniaksiazka.pl lub też “Zakopane, Nie ma przebacz!”.

“Zakopane, Nie ma przebacz!”

Jest to książka, która została napisana razem z Pauliną Młynarską. Dwie kobiety, które w sobie mają bardzo dużo energii postanowiły się spotkać, aby napisać książkę o zimowej stolicy Polski. Tylko, że nie jest to książka w całości wychwalająca piękno polskich gór. Tak, można spotkać tutaj ciekawe motywy, dzięki czemu człowiek może poznać niezwykłą kulturę podhalańską, związane z nią obrzędy i jeszcze wiele innych. Autorki pokazują piękne miejsce znajdujące się w tym mieście, z których czasem zwykły turysta (czy nawet przewodnik) nie zdaje sobie sprawy. Ale nie brakuje tutaj również krytyki. Wiele osób uważa bowiem, że Zakopane sprzedało się. Tu nie ma już nic z prawdziwej góralszczyzny, ale obecna jest sama komercja, która nakręcona jest na zysk. To prawda, ale autorki wierzą, że nastąpi jeszcze taki czas, dzięki któremu prawdziwy duch gór powróci do tego wyjątkowego miasta.

“Pięć Stawów. Dom bez adresu”

Jeżeli ktoś chciałby w końcu oderwać się od wielkomiejskiego zgiełku na kilka dni i przenieść się do miejsca, gdzie jedyne co można usłyszeć to odgłosy natury i krzyk ludzi, to koniecznie powinien udać się do Doliny Pięciu Stawów. Do miejsca, które położone jest wysoko w górach, gdzie czasem nie idzie tak łatwo dotrzeć. Turysta musi nastawić się na wielogodzinną wędrówkę, ale osiągnięci celu na pewno będzie napełniało go ogromną satysfakcją. Schronisko znajdujące się w dolinie oferuje możliwość noclegu w klasycznie urządzonych pokojach. Można tam również wypić ciepły napój, czy też zjeść dobry posiłek. Być może ktoś załapie się na chwilę, aby porozmawiać z wyjątkowymi gospodarzami tego miejsca, którzy pamiętają wiele niezwykłych historii. Beata Sabała-Zielińska postanowiła przybliżyć wszystkim czytelnikom niezwykłą wyjątkowość tego pięknego miejsca znajdującego się wysoko w górach.

Dom - freepik - pl.freepik.com